Denní údržba těla                                                            

...

 

 

 

 

 

 

 

 

http://mhzood.sweb.cz/logo%20bylinek.gif

 

1.Elixír mládí

2.Voda po ránu

3.Soda

4.Přírodní antibiotikum

5.Detoxikace jinak

6.Kurkuma

7.Skořice

8.Jak si zlepšit zrak

9.Červená řepa

10.Česnek a med

 

http://miroslavholes.sweb.cz/uvod/4serie.gif

 

21.Péče o zrak

22.Dýchací cesty

23.Zdravé potraviny

24.Chřipka

25.Máta

26.Kešu

27.Srdce

28.Bylinky dle zvěrokruhu

29.Nápoj na hubnutí a jiné

30.Dutiny

 

http://miroslavholes.sweb.cz/uvod/3serie.gif

 

41.Dna

42.Semena hroznů

43.Pryč s parazity

44.Zdravé srdce

45.Ledviny

46.Cholesterol

47.Očista tepen

48.Hroznové víno

49.Vodní meloun

50.Třešně

 

http://miroslavholes.sweb.cz/uvod/2serie.gif.jpg

 

61.Sušené datle

62.Chilli papričky

63.Očista cév

64.Zdravá játra

65.Noční pocení

66.Křen

67.Cibule

68.Dutina ústní a jazyk

69.Rybíz

70.Rajče

 

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/B4CITTC3mATfCLdzF1quuz5sUtg@187x250.gif

 

 

81.Byl.s antivirovou aktivitou

82.Pampeliška

83.Detoxikace celého těla

84.Česnek a víno

85.Nápoj na pálení tuků

86.Bílkoviny

87.Čočka

88.Čaje na posílení imunty

89.Bolest hlavy

90.Pažitka

 

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/Kyti1.gif

 

 

101.Oříšky a semínka

102.Podběl lékařský

103.Porucha krvetvorby

104.Kokos

105.Čaje na imunitu

106.Šťávy z O a Z

107.Čaj z podbělu

108.Čaj z heřmánku

109.Jak bojovat proti chřipce

110.Pigmentové skvrny

 

http://mirazood3.sweb.cz/ikony/Byl1.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍNO     JUJCE     SIRUPY     LIKÉRY   PUNČE     PLODY     OVOCE ZELENINA

 

 PočasíVíce počasí

 

 

 

http://mirazood2.sweb.cz/ikony/wine2.png  Červené nebo bílé víno, aneb víno jako lék  http://mirazood2.sweb.cz/ikony/wine2.png

 

 

                                      

26 důvodů, proč si dopřát pivo. Muži by podle vědců měli každý den zajít na 2 piva

 

                http://miroslavholes.sweb.cz/cviky/pivo.jpg               

Pivo nám pomáhá bojovat proti stresu, posiluje kosti, je prevencí ledvinových kamenů i ochranou před záněty. Podívejte se, proč si dát občas pivo. Musíte jej však vždy užívat s mírou.

Alkohol podávaný v umírněném množství může prospět našemu zdraví. Pivo není výjimkou. Přinášíme vám seznam pozitivních výhod, které nám pivo přináší. Vyvážený koktejl je plný vitamínů, minerálů a antioxidantů, založený na čistě přírodní bázi a prověřený mnoha generacemi. Optimální dávka jsou pro muže 2 půllitry a pro ženy 2 třetinky piva denně. Vždy můžete zvolit i nealkoholickou variantu.

1. Silné a odolné kosti

Pokud si občas dopřejete sklenici piva, můžete zlepšit kvalitu svých kostí díky vysokému podílu křemíku. Podle studií minerál zabraňuje ztrátě kostní hmoty a podílí se na nové výstavbě pojivové tkáně. Jde tedy o ochranu před osteoporózou, což ocení především ženy v období přechodu.

2. Zdravější zuby

Pivo bojuje proti bakteriím v ústní dutině, které způsobují zubní kazy a záněty dásní. Látky obsažené v pivu zpomalují jejich růst.

3. Prevence ledvinových kamenů

Příležitostné pití piva snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů až o 40 %. Půllitr piva obsahuje hodně vody a má močopudné vlastnosti. Příznivě působí na vylučovací ústrojí a udržuje ledviny v dobrém stavu.

4. Ochrana před žaludečními vředy

Množství 1,5 litru piva za týden zabrání tvorbě bakterií způsobujících zánět žaludku a sníží riziko žaludečních vředů.

5. Proti stresu a úzkosti

Studie z kanadské Montrealské univerzity dokládá, že sklenice piva tlumí stres i stavy úzkosti. Díky obsahu serotoninu, hormonu štěstí, přispívá k dobré náladě a zvládání stresových situací.

6. Na nespavost

Díky obsahu laktoflavinu, patřícího do skupiny vitamínů B, a kyseliny nikotinové pivo podporuje zdravý a vydatný spánek.

7. Na infekce a záněty

Rakouská studie Innsbrucké lékařské univerzity dokládá, že pivo zpomaluje biochemické procesy v krvi, které vedou k zánětům. Ty jsou častými spouštěči cukrovky, deprese, migrény, chronické únavy i bolesti kloubů.

8. Ochrana před infarktem

Podle dlouhodobých výzkumů pivo zabraňuje usazování tuku v cévách, srdci a mozku. Ochrání před kardiovaskulárními onemocněními a riziko srdečního infarktu se pitím piva dokonce snižuje až o 42 %.

9. Prevence rizika mrtvice

Pivo zabraňuje srážení krevních destiček a vzniku krevních sraženin. Občasní pivaři proto netrpí arteriosklerózou.

10. Snížení cholesterolu

Vláknina obsažená v pivu rozpouští LDL neboli škodlivý cholesterol a snižuje následky konzumace tučných jídel. Proto se pije k oblíbenému vepřo knedlo zelu, pečené kachně i guláši.

11. Pomáhá při cukrovce

Látky obsažené v hořkém pivu umí lépe hospodařit s inzulinem a regulovat krevní cukr u diabetiků. Snižují hlavně výskyt cukrovky druhého typu.

12. Snížení vysokého tlaku

Pivo má pozitivní vliv na vysoký tlak. Lékaři z Nizozemska a Harvardské univerzity zjistili, že občasná konzumace piva snižuje vysoký krevní tlak.

13. Proti rakovině

Pivo obsahuje polyfenoly, které nás chrání před agresivními volnými radikály způsobujícími rakovinu. Hlavní je xanthohumol, který snižuje a tlumí aktivitu proteinů, které nádor potřebuje k růstu. Více než 2 piva denně mají ale opačný účinek.

14. Pomoc při nachlazení

Dejte si teplé pivo a přidejte med. Šťávy z ječmene stimulují krevní oběh, usnadňují dýchání, pomáhají při bolestech kloubů a posilují imunitu.

15. Podporuje zdraví vlasů i pokožky

Vitamíny skupiny B a kyseliny v pivu vám pomohou při vypadávání vlasů, zvýšené tvorbě ekzémů, akné a aftů v ústech. Podpoří metabolismus k regeneraci kůže, zvýší tvorbu kolagenu i pigmentu. Pokožka bude hladká, pružná a vaše vlasy vitální.

16. Podporuje trávení a snižuje překyselení

Pivo působí velmi pozitivně na naše trávení díky obsahu chmele, který podporuje tvorbu trávicích enzymů. Navíc pomáhá snižovat nadýmání i překyselení žaludku.

17. Ochrana před průjmovým onemocněním

Pivo obsahuje látky, jako je kyselina mléčná a octová, které chrání naše střeva a brání šíření bakterií způsobujících průjem.

18. Zlepšení chuti k jídlu

Hořké složky chmele, oxid uhličitý a alkohol rozhýbají prospěšné látky v trávicím traktu. Dokážou zvýšit chuť k jídlu. Při umírněném pití vám obezita nehrozí. Nárůst váhy má na svědomí přítomnost chmelu, alkoholu a oxidu uhličitého podporujícího chuť k jídlu při nadměrném pití piva.

19. Podpora hubnutí

Studie prokazují, že ti, co pijí pivo střídmě, bývají méně obézní než abstinenti. Pivo nastartuje metabolismus. Navíc má sklenice piva méně kalorií než sklenice jablečné šťávy. Půllitr piva obsahuje asi 190 kcal, sklenice ovocného džusu 240 kcal a pro srovnání sklenka červeného vína 370 kcal.

20. Iontový nápoj proti dehydrataci

Jde o přírodní formu iontového nápoje, který vám po fyzické zátěži doplní tekutiny, chybějící cukry a minerály. Zabráníte tak dehydrataci.

21. Koktejl plný živin pro regeneraci

Pivo dodává hlavně vitamíny skupiny B, nezbytné pro správnou funkci nervové soustavy a pro regeneraci nervových vláken po úrazech a operacích. Obsahuje také velké množství proteinů, vlákniny a antioxidantů díky ječmeni a chmelu.

22. Zlepšení imunity

Po výzkumu českých vědců bylo při krevních testech zjištěno, že se při příležitostném pití piva zvyšuje počet bílých krvinek až na trojnásobek původního počtu, což výrazně zvyšuje obranyschopnost těla.

23. Pro těhotné ženy kyselina listová

Nealkoholické pivo mohou těhotné ženy zvolit jako doplněk stravy pro doplnění kyseliny listové, která zabrání vzniku vrozených vad a předčasných porodů. Litr piva obsahuje více než 1/3 DDD.

24. Stimulace tvorby mateřského mléka

Cukry v ječmeni stimulují sekreci hormonu prolaktinu, který řídí produkci mléka. Kojící matky si mohou dát nealkoholické pivo pro zvýšení tvorby mléka.

25. Podpora bystrosti mozku

Američtí vědci z univerzity v Chicagu dokládají, že příležitostné pití piva vám dává o 23 % nižší pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby nebo stařecké demence. Pivo přirozeně zvyšuje hladinu HDL prospěšného cholesterolu, který pomáhá zachovat průtok krve a okysličuje mozek.

26. Prodloužení života

Podle vědců z univerzity v Texasu vám občasné pití piva prodlouží život. Kromě výše uvedených benefitů podporuje společenský život, který je jedním z faktorů dlouhého a spokojeného života.

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/chmel.jpg

Pivo není jed, ale lék. Prospívá dlouhověkosti, mozku, a dokonce pomůže hubnout

 

Pivo je nejoblíbenějším alkoholickým nápoje. Koluje o něm řada mýtů, ale ve skutečnosti je zdravější a prospěšnější, než se říká. Podívejte se, jaký pozitivní vliv může na váš organismus mít. Samozřejmě vždy záleží na množství. Kdo to přehání, tomu způsobí problémy. Při střídmé konzumaci však prospívá.

Dlouhověkost

Chcete se dožít delšího věku? Pomoci vám v tom může právě pivo. Podle studií se až 19 procent milovníků piva dožije delšího věku než ti, kteří se ho nikdy ani nedotkli, nebo ho téměř nepijí.

Hubnutí

Že je pivo nejhorším nápojem, když hubnete. Pokud to s ním přeháníte, tak ano. Menší množství lehčího piva naopak hubnutí prospěje, jelikož dokáže zefektivnit s zlepšit lidské trávení.

Mozek

Hodně piv ho samozřejmě otupí. Pít pivo střídmě však znamená, že svému mozku naopak prospějete. Studie mluví o tom, že jedno pivo denně dokáže zlepšit kognitivní funkce mozku a zpomalit proces jeho stárnutí.

Břicho

Myslíte si, že tento nápoj způsobuje takzvané pivní břicho? Rozhodně tomu tak není. Klidně ho pijte a vaší postavě to neublíží. A jak jsme zmínili výše, při menším množství vám pivo dokonce pomůže hubnout.

Ledviny

Koho trápí ledvinové kameny, mel by pít pivo. Mimo jiné proto, že tak zvýší příjem tekutin, a tak ledviny jednoduše propláchne. Podle výsledků průzkumu je o 41 procent menší pravděpodobnost výskytu ledvinových kamenů.

Kalorie

Ano, pivo je celkem kalorickým nápojem. Když ho však porovnáme třeba s mlékem, nebo s pomerančovým džusem, tak obsahuje velmi podobné množství. Ve srovnání s jinými nápoji není tak proklínanou kalorickou bombou.

Alzheimerova choroba

Velmi těžká choroba, která se už objevuje i u lidí v mladším věku. Kdo si dá čas od času pivo, může jí efektivně předcházet. Hlavně díky látkám obsaženým ve chmelu. Pozor však na míru, jinak si také nemusíte nic pamatovat.

Vitamíny

Co pivo obsahuje? Je to poměrně široká škála vitamínů a minerálů. Opět ho musíme srovnat s různými džusy, kterým sem často vyrovná. Navíc kvalitní pivo je zcela bez chemie. Stačí voda, slad, chmel a kvasnice.

Kosti

Nejenom mléčné výrobky pomohou k lepším kostem. Aby byly kostní tkáň silná a pevná, je třeba pít také pivo. To proto, že i když se to nezdá, tak obsahuje velké množství prospěšného křemíku.

 

https://www.zdravestravovani.eu

 http://mirazood.sweb.cz/udrzba/drink%20pivo.jpg

 

Za jak dlouho se tělo zbaví alkoholu

 

Jak rychle se naše tělo zbaví alkoholu záleží na mnoha věcech - na tom, kolik vážíme, kolik jsme toho vypili a co to bylo... Také záleží na tom, zda jste před oslavou dostatečně jedli a během ní doplňovali tekutiny i nealko přídělem. Jestli ale potřebujete mít alespoň základní představu, jak dlouho to trvá, nahlédněte do následujícího přehledu.

 

Muž (80 kg) se vyrovná s dávkou alkoholu takto:

 

Víno

2 dcl - 2 hodiny 40 minut
4 dcl - 5 hodin 20 minut
1 litr - 13 hodin 20 minut
1,5 litru - 19 hodin 40 minut

 

Destiláty

1 panák (0.05 l) - 2 hodiny 12 minut
2 panáky - 4 hodiny 24 minut
4 panáky - 8 hodin 48 minut
6 panáků - 13 hodin 12 minut
8 panáků - 17 hodin 36 minut
10 panáků - 22 hodin

 

 

Muž (75 kg) se vyrovná s dávkou alkoholu takto:


Pivo

1 dvanáctka - 2 hodiny 3 minuty
1 desítka - 1 hodina 37 minut
2 dvanáctky - 4 hodiny 7 minut
4 dvanáctky - 8 hodin 13 minut
8 dvanáctek - 16 hodin 26 minut
10 dvanáctek - 20 hodin 32 minut

 

 

Nahoru 

http://miroslavholes.sweb.cz/cviky/sep18.gif

TOPlist  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://mhzood.sweb.cz/logo%20bylinek.gif

 

11.Lék na nespavost

12.Banán

13.Bobkový list

14.Zázvor

15.Bramborová šťáva

16.Ztvrdlé paty

17.Okurková voda

18.Cibulový sirup

19.Přezrálé banány

20.Pročištění plic

 

http://miroslavholes.sweb.cz/uvod/1serie.gif

 

31.Nachlazení ochrana

32.Sauna - detox

33.Solná jeskyně

34.Imunita

35.Bylinky na kašel

36.Bradavice a papilomy

37.Olej a citrón

38.Bolesti zad

39.Super potraviny

40.Koření na bakterie

 

http://miroslavholes.sweb.cz/uvod/2serie.gif.jpg

 

51.Zdravé jídlo

52.Jablečný ocet

53.Jahody

54.Vejce

55.Slazené limonády

56.Vlákniny

57.Hrušky

58.Avokádo

59.Olej z černého pepře

60.Zelenina

 

http://miroslavholes.sweb.cz/uvod/1serie.gif

 

71.Bylinky proti vírům

72.Potraviny na záněty

73.Med a skořice

74.Šťáva z brambor

75.Stravou proti rakovině

76.Houby nesmrtelnosti

77.Bolesti břicha

78.Průjem

79.Šťáva ze zelí

80.Zbavte se tuku

 

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/BBQ-hgxNSR3td2CQK9VB85hmHs4.gif

 

 

91.Ředkvičky

92.Černá káva

93.Pískání v uších

94.OaZ která spaluje tuky

95.Byliny na nemoci

96.Bylinky na spaní

97.Potraviny lásky

98.Léčivé účinky koření

99.Bodnutí včelou a vosou

100.Očista krve

 

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/Kyti3.gif

 

111.Čokoláda

112.Bolest v kříži

113.Celer

114.Na zápal plic

115.Mango

116.Zánět průdušek

117.Čokoláda a čer. víno 

118.Aloe Vera

119.Kysané zelí.

120.Bolestí zad

 

 

http://mirazood3.sweb.cz/ikony/Byl2.gif