Olej jako lék

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/olej.jpg

 

 

Jsou případy,kdy lidé nesouhlasí s jednoduchostí léčení, přestože tento způsob dělá divy.Vyléčí různé nemoci pouze jednoduchým způsobem,který se obejde bez chirurgických zásahů a polykání prášků.Tímto jednoduchým způsobem se léčí všechny tkáně a orgány lidského organismu. Uvolňováním na shromažděných škodlivých látek (toxiny,soli apod.)

 

 

 

Léčení trvá tak dlouho,pokud je potřebné na vyléčení nemocného organismu.Sám pacient může zjistit jak dlouho má proceduru provádět.Porovná svůj zdravotní stav před a během doby léčení.Během léčení se stává,že se objeví bolestivá reakce,zvláště u lidí,kteří mají chronická neléčená onemocnění. Pacientovi se zdá,že se jeho zdravotní stav zhoršuje.Tato skutečnost znamená,že jde o opak.Bolestivá ložiska se rozptylují,lék začíná působit a a pacient se začíná uzdravovat.Někdy se stane,že se objeví i teplota - i v tomto případě je nutno v léčení pokračovat.

 

Tímto způsobem se vyléčí mnoho nemocí definitivně,protože v tomto případě se léčí celý organismus.Prudké onemocnění se vyléčí mimořádně rychle (za 2 - 4 dny).Chronické onemocnění potřebuje delší dobu,někdy i rok.Takto se léčí - bolesti hlavy,bronchitida,,bolení zubů,tromboza,chronické onemocnění krve,arthroza,paralyza,exemy,nádory na žaludku,nemoci střev,plic,ledvin,srdce,encefalitida,ženské nemoci a jiné.Slouží i jako prevence proti zhoubným nádorům,léčí se jakož i infarkt myokardu.

 

Použití je neškodné,účinné a vyzkoušené na mnoha jiných nemocech.I přechodné zhoršení zdravotního stavu je známkou,že se nemoc lepší a organismus uzdravuje.

 

 

Způsob léčení

Rostlinný olej,zvláště slunečnicový (př.Vegetol),né více než jednu lžíci,se zadržuje v přední části dutiny ustní a v klidu,pomalu,bez napětí se vsrkává vpřed a za zuby při zavřených ústech 15 až 20 minut,ale nesmí se spolknout.

 

Toto se provádí každé ráno na lačný žaludek,ale pro zrychlení léčby se může opakovat denně 2x  i  3x  ,v jiné době.Po 20 minutách se olej vyplivne přímo do výlevky,protože tato tekutina je toxická.Pak je nutné si dokonale vypláchnout ústa. Ve vyplivnuté tekutině se nachází velké množství bakterii různých chorob a zhoubných novotvarů.Pod mikroskopem bychom tyto mikroby viděli v prvním stádiu svého vývoje.

 

Jedním ze zcela zřejmých výsledků této procedury je , že upevňuje uvolněné zuby,zamezuje krvácení z dásní a viditelně zběluje zuby.

 

Zvláště zdůrazňuji,že v době srkání oleje se v lidském organismu zvětšuje výměna tekutin jako výsledek jejich dosavadního složení zlepšuje se látková výměna,získává se zdraví.

 

 

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/olive-oil2.jpg

Detoxikace úst pomocí olejového výplachu

 

Ústa z pohledu celostní medicíny

V rámci celostní medicíny hrají ústa svou specifickou roli a to vzhledem ke skutečnosti, že jsou v přímém vztahu s některými orgány a orgánovými skupinami. Možná znáte z Tradiční čínské medicíny popř. z Ájurvédy diagnostiku dle jazyka. Na základě této diagnostiky terapeut zjišťuje kondici jednotlivých orgánů uložených v našem těle právě pohledem do pacientových úst.

Princip fungování olejového výplachu

Účinnost této metody je postavena na skutečnosti, že jedy a toxiny, které máme obsaženy v těle, se v prostoru ústní dutiny naváží právě na olej a společně s ním jsou následně odvedeny z těla a to pomocí prostého odplivnutí. Metoda vychází z toho, že do úst jsou toxiny přiváděny nejen z vnějšího prostředí, ale primárně z prostředí vnitřního. Z tohoto plyne, že metodu můžeme využít i pro léčení od úst vzdálených orgánů jako například ledvin, jater, tlustého střeva apod.

Kdy uvažovat o aplikaci metody pomocí olejového výplachu úst?

Olejový výplach je možné použít na jedné straně jako preventivní aktivitu, která nám pomůže zůstat zdraví a plní energie. Na straně druhé  je však primárně určena k řešení již existujících zdravotních obtíží. Dle lékařů a terapeutů z celého světa, kteří ji ve své praxi využívají, je možné pomocí této metody léčit např.:

 • problémy se zuby - kaz, uvolněné zuby, záněty dásní, zatížení amalgámem atd.,
 • bolesti hlavy a migrény,
 • oční problémy,
 • jaterní choroby,
 • ledvinové choroby,
 • lymfatické potíže,
 • trávicí potíže,
 • kožní potíže,
 • srdeční, cévní a oběhové potíže,
 • potíže pohybového aparátu,
 • oslabení imunity,
 • gynekologické a klimakterické obtíže,
 • virové a bakteriální infekce,
 • a další nedostatky v oblastech zdraví, kde tento účinný detoxikační postup může pomoci s odstraněním jedů a toxinů, které problémy způsobují.

Kdy, jak často a jak dlouho výplach úst provádět?

Denní doba

Olejový výplach úst můžeme provádět v kteroukoli denní dobu. Ideální je však aplikovat metodu ihned ráno, jak vstaneme z postele. Před ranní aplikací nejíme a nepijeme. Důvodem je skutečnost, že velká část toxinů by se nám tímto počínáním dostala zpět do zažívacího traktu a to není žádoucí. Naším cílem je dostat tyto látky z těla ven. Pokud zvolíte více frekvencí popř. jinou denní dobu, je nutné výplach úst provádět vždy před jídlem.

Frekvence tzn. jak často výplach provádět

Toto záleží na závažnosti našeho onemocnění a skutečnosti, jak rychle se chceme zdravotních obtíží zbavit. Minimálně doporučuji aplikovat tuto metodu 1 x denně, maximálně pak 3 tzn. po probuzení, před obědem a před večeří. Při zvýšené frekvenci (3x denně) a správném provedení očistné kůry dojde k akceleraci léčebného procesu.

Délka detoxikace pomocí výplachu úst

Ukončení této terapie doporučuji jakmile jsou zdravotní obtíže vyřešeny tzn. došlo k opětovnému dosažení harmonie a organismus je v rovnováze.

Co můžete po začátku aplikace očekávat?

Ve většině případů jsem zaznamenal, že ihned po několika málo aplikacích začalo docházet ke zlepšení. Někdy se však stává, že v průběhu terapie dojde k dočasnému zhoršení. Takovou situaci vnímám jako velmi pozitivní a žádoucí. Tato "léčebná krize" nám totiž ukazuje, že tělo nalezlo novou energii, s jejíž pomocí se snaží své problémy vyřešit tzn. nemoc ustupuje a organismus se uzdravuje. Toto přechodné zhoršení po krátké době odezní a to samozřejmě za pokračování terapie. Jinými slovy není žádného důvodu ve výplachu nepokračovat, ba naopak.

Co budeme potřebovat?

 • Čajovou lžičku nebo škrabku na očistu jazyka.
 • Slunečnicový, sezamový nebo olivový za studena lisovaný olej - Je možné použít různé oleje a využít jejich vztah ke konkrétním problémovým orgánům. Toto je však lépe konzultovat s terapeutem, který se orientuje v této problematice.
 • Polévkovou lžíci na odměření oleje.

Olejový výplach úst - postup

 1. Pokud používáte zubní protézu je nutné ji před začátkem procedury vyjmout.
 2. Nejprve očistíme jazyk připravenou čajovou lžičkou popř. škrabkou. Čištění provádějte nenásilně a jemně. Směr čištění je od kořene jazyka k jeho špičce.
 3. Po očištění jazyka odměříme jednu polévkovou lžíci oleje a vložíme olej do úst. Ústa (samozřejmě již bez lžičky:-)) neprodyšně uzavřeme (nikoli však křečovitě). Ústa jsou po celou dobu výplachu uzavřena.
 4. Chvíli olej bez pohybu v ústech vychutnávejte.
 5. Následně uvedeme olej v ústech do pohybu. Prvním krokem je žvýkání. Žvýkejte olej jako byste měli plnou pusu. Ideálně krouživým pohybem. Tím dojde k tomu, že se olej dostane do všech zákoutí Vaší ústní dutiny. Vše provádějte naprosto klidně a vědomě. Mé doporučení je provádět tento krok 3-5 min.
 6. Následuje krok sání, kdy olej přecezujete a protahujete skrze zuby. Mé doporučení je provádět tento krok 3-5 min.
 7. Posledním krokem je pohyb jazyka. Tento krok spočívá v tom, že kmitáte v ústní dutině jazykem nahoru a dolů následně ze strany na stranu. Mé doporučení je provádět tento krok 3-5 min.
 8. Pokud budete mít chuť můžete se k jakémukoli kroku (žvýkání, sání či pohyb jazyka) vrátit bez vlivu na pořadí -  nicméně nejprve je nutné pořadí dodržet.
 9. Brzy ucítíte změnu konzistence oleje v ústech. Nejprve bude řídnout, což je způsobeno přimícháním slin. Následně dojde k jeho zhuštění - to je velmi žádoucí okamžik, kdy došlo k navázání toxinů na olej. Následně se může konzistence i několikrát změnit, což je v pořádku.
 10. Olej rozhodně nepolykejte a nekloktejte. Po ukončení všech kroků jej vyplivněte a to nejlépe do toalety. Pokud byste měli možnost prozkoumat obsah tohoto vzorku pod mikroskopem asi byste se divili, jakou zoologickou zahradu byste objevili.
 11. Olej by měl mít po vyplivnutí bílou barvu, podobně jako mléko. Pokud je barva žlutá, trvalo vyplachování příliš krátce.
 12. Po vyplivnutí oleje si ústa několikrát důkladně vypláchněte vlažnou vodou a přibližně po 15 minutách si můžete vyčistit zuby popř. se najíst.

 

 

Olivový olej: Účinky

 

V minulém století přišli lékaři na to, že počty úmrtí na kardiovaskulární choroby se velmi výrazně liší ve středomořských a ostatních evropských zemích ve prospěch těch středomořských. Ukázalo se, že tato výrazně nižší úmrtnost ve středomoří je způsobena odlišným složením tuků v potravě. Hlavním zdrojem tuků je tam totiž olivový olej.

Co najdeme v olivovém oleji?

Olivový olej je tvořen z 97 % triglyceridy a volnými mastnými kyselinami. Z toho 60 % až 83 % tvoří mononenasycené mastné kyseliny, 5 – 22 % polonenasycené a 13 – 20 % nasycené mastné kyseliny. Díky tomu jsou tyto oleje nejbohatšími přírodními zdroji mononenasycených kyselin.

Zbytek je tvořen látkami, které jsou zodpovědné za aromatické, antioxidační a další kvality oleje. Ten obsahuje také vitamín E, polyfenoly a beta-karoteny. Pokud se olivový olej rafinuje, a z panenského se tak stává nepanenský, dochází ke ztrátě významných vlastností nejen spojených s aromatem a chutí, ale také těch antioxidačních.

Přísun tuků v naší stravě by neměl přesáhnout 35 %, což u energetické spotřeby dospělého člověka dělá právě 4-5 lžic olivového oleje denně.

 

Co dokáže olivový olej?

 • Je prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním a nádorům
 • antioxidační účinky
 • Napomáhá vstřebávání některých vitamínů rozpustných v tucích
 • Snižuje cholesterol a tím riziko kornatění tepen
 • Je prevencí zácpy a nadýmání
 • detoxikační účinky
 • Podporuje metabolismus tuků
 • Snižuje riziko cukrovky 2. typu
 • Napomáhá trávení
 • Napomáhá hubnutí
 • Podporuje vstřebávání vápníku
 • Podporuje činnost žlučníku
 • Zpomaluje proces stárnutí

 

 

 

Ájurvédský rituál převalování oleje v ústech: Pomáhá na migrény i zápach z úst

 

Oil pulling neboli převalování oleje v ústech je ájurvédský rituál, který má spoustu pozitivních přínosů pro zdraví. Tato metoda asi nebude úplně nejpříjemnější, přeci jen, chuť oleje v ústech nebude to pravé ořechové, na začátku vám to může být nepříjemné, ale časem si zvyknete. Někteří si možná říkají, jak přesně může pomoci na první pohled obyčejné převalování oleje v ústech. Tato metoda má však mnoho pozitivních přínosů na vaše zdraví.

Jak se metoda provádí?

Jde o metodu, která se provádí ráno nalačno. Nejlepší je před začátkem oškrábat jazyk, aby se z něj odstranily všechny nečistoty. Postačí vám k tomu klasická lžička. Vložte do úst polévkovou lžíci oleje a začněte převalovat v ústech. Jak? Je to podobné jako s ústní vodou. Olej postupem času řídne a mění se jeho barva i konzistence. Tato metoda se provádí 15 – 20 minut, ze začátku to může být nepříjemné, ale pokuste se vydržet.

Následně olej vyplivněte, nikdy nepolykejte!!! Jinak se všechny nečistoty a toxiny dostanou do těla. Vypláchněte ústa teplou vodou, znovu škrábejte jazyk a poté vyčistěte pořádně zuby. Při převalování oleje je možno použít v podstatě jakýkoliv olej, který je za studena lisovaný. Ideální je slunečnicový, kokosový nebo sezamový. Pořiďte si kvalitní olej, nejlépe v BIO kvalitě.

Snižuje zápach z úst

Vědci potvrzují, že převalování oleje v ústech může mít vliv na zápach z úst. Za zápachem z úst mohou stát bakterie, které se v ústech hromadí, a i když si zuby čistíte poctivě, někdy to nemusí stačit. Převalováním oleje v ústech se těchto bakterií zbavíte, odstraníte je z úst.

Působí proti onemocnění dásní, proti zánětu a krvácení

Za studena listovaný olej pomáhá preventivně chránit vaše zuby před onemocněním dásní, před zánětem nebo krvácením. Kromě jiného má také velmi dobré účinky na zubní plak, snaží se jej odstraňovat.

Odstraňuje toxiny z těla

V lidském těle se hromadí spousta toxinů, které mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. Toxiny v těle způsobují záněty, ukládají se do tukových buněk a mohou působit řadu problémů. Když budete zkoušet tuto metodu, může olej vytáhnout z těla toxiny, je tedy ideální metodou k detoxikaci lidského těla.

Působí preventivně proti migrénám

Tím, že převalování oleje odstraňuje z těla toxiny a tím pádem slouží k detoxikaci celého těla, může pomoci snižovat riziko vzniku nevolností nebo migrén, působí tedy preventivně.

 

 

 

 

 TOPlist